SZÓSTA OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA MŁODYCH NAUKOWCÓW - 2021
SZÓSTA OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA MŁODYCH NAUKOWCÓW - 2021
KOMUNIKAT - 2021
Szanowni Państwo,
W imieniu Komitetu Organizacyjnego KMN informuję, iż w 2021 roku Konferencja nie odbędzie się.
Pragnę jednocześnie podkreślić, iż gdy tylko będzie to możliwe (biorąc pod uwagę COVID-19), to dla uczestników VI edycji (2020) zorganizujemy seminarium naukowe w Sopocie (zgodnie z wcześniej złożoną deklaracją). Dziękujemy za zrozumienie i liczymy na Państwa obecność.
O wydaniu monografii naukowych z VI edycji będziemy Państwa informowali drogą elektroniczną.
Książki przeszły bardzo drobiazgowy proces redakcyjny i spodziewamy się w najbliższym czasie otrzymania przesyłki z Wydawnictwa.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego KMN
Dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG
Kierownik Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw
Wydział Zarządzania, Uniwersytet Gdański
SZÓSTA OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA MŁODYCH NAUKOWCÓW
Komunikat do uczestników Konferencji Młodych Naukowców (edycja maj 2020)
w związku z COVID-19
Szanowni Państwo,
W związku z trudnym do jednoznacznego przewidzenia rozwojem sytuacji epidemicznej w Polsce, w imieniu Rady Naukowej oraz Komitetu Organizacyjnego VI Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców pragnę przekazać Państwu następujące informacje organizacyjne:
- zaplanowana w terminie 22-23 maja 2020 r. Konferencja ODBĘDZIE SIĘ w formule zdalnego dostępu, przy wykorzystaniu narzędzia MS Teams (środowisko Office 365, Microsoft) - chyba, że do tego czasu okaże się, iż możemy przywrócić pierwotną formułę bezpośredniego uczestnictwa;
- proszę o śledzenie najnowszych informacji na temat Konferencji na stronie: http://wzr.ug.edu.pl/konferencja_mlodych_naukowcow/
- o organizacji zdalnego dostępu do obrad zostaniecie Państwo poinformowani w odrębnej korespondencji. Na tym etapie chcemy tylko podkreślić, iż wykorzystywane przez nas w Uniwersytecie Gdańskim w procesie dydaktycznym środowisko MS Teams sprawdza się w kontakcie zdalnym z wieloma użytkownikami jednocześnie. Warto podkreślić, iż nie wymaga ono instalowania żadnego oprogramowania (można otworzyć kanał poprzez wskazany przez organizatorów link, uruchamiający konferencję w przeglądarce internetowej). Tym samym zdalny przebieg Konferencji będzie możliwy dla wszystkich uczestników (na dziś jest to blisko 100 osób, reprezentujących najważniejsze uczelnie wyższe w Polsce);
- przygotowując się do zdalnego udziału w Konferencji uprzejmie proszę o wcześniejsze sprawdzenie czy komputery, na których Państwo pracujecie, są wyposażone w kamery i dobrze działające mikrofony, a także czy na czas obrad będziecie Państwo mogli połączyć się z Internetem o możliwie szybkiej transmisji danych - warto zadbać o te kwestie z odpowiednim wyprzedzeniem;
- pragnę jednocześnie podkreślić, iż wszystkie nadsyłane artykuły są na bieżąco kierowane do recenzji zewnętrznych. Po ich otrzymaniu prześlemy Państwu uwagi od recenzentów, które w wyznaczonym terminie będziemy prosili uwzględnić w ostatecznej wersji artykułu. Tym samym proces wydawniczy, bez względu na sytuację epidemiczną - jest realizowany zgodnie z harmonogramem.
- planowane monografie naukowe będą wydane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, a także przez Wydawnictwo Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie (oba wydawnictwa znajdują się na I poziomie listy MNiSW), w zakładanym pierwotnie, przez Zespół Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania UG, terminie.
Liczę na zrozumienie z Państwa strony konieczności organizacji Konferencji w trybie zdalnym. Jestem przekonany, że nie wpłynie to w żadnym stopniu na jakość i poziom merytoryczny obrad. Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż planujemy w zespole organizatorów zaproszenie wszystkich uczestników do przybycia do Gdańska w terminie późniejszym, na planowane seminarium naukowe - dedykowane uczestnikom KMN-2020. O tym wydarzeniu zostaniecie Państwo jednak poinformowani w odrębnej korespondencji, w terminie późniejszym.
Życzę Państwu - pomimo wszystkiego, dobrego wykorzystania czasu, jaki możemy przeznaczyć m.in. na rozwój własny i awansowanie badań naukowych.
Z wyrazami szacunku
W imieniu Rady Naukowej i Komitetu Organizacyjnego KMN
dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG
Kierownik Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw
Wydział Zarządzania, Uniwersytet Gdański
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców, która odbędzie się w dniach 22-23 maja 2020 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Cykl naszych dotychczasowych spotkań naukowych realizowany był pod tytułem: „WSPÓŁCZESNE DYLEMATY FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORSTW – TEORIA I PRAKTYKA”. Tym razem motywem przewodnim będzie problematyka: "Wyzwania dla ekonomii, zarządzania i jakości w dobie cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa".
Najlepszą rekomendacją uczestnictwa jest frekwencja, jaką odnotowaliśmy w ubiegłych edycjach:
- 2019 rok - V Konferencja KEP, w wyniku której wydanych zostało nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego pięć monografii naukowych oraz jeden tom czasopisma „Zarządzanie i Finanse. Journal of Management and Finance”, zawierające łącznie 77 artykułów.
- 2013 rok - IV Konferencja KEP, w wyniku której wydane zostały nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego cztery tomy czasopisma „Zarządzanie i Finanse. Journal of Management and Finance”, a także recenzowana monografia naukowa, zawierające łącznie 179 artykułów.
- 2012 rok - III Konferencja KEP, w wyniku której wydane zostały nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego trzy tomy czasopisma „Zarządzanie i Finanse. Journal of Management and Finance”, a także recenzowana monografia naukowa, zawierające łącznie 170 artykułów.
- 2011 rok - II Konferencja KEP, w wyniku której wydane zostały nakładem Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego trzy recenzowane monografie naukowe, do których zakwalifikowane zostały 84 artykuły.
- 2010 rok - I Konferencja KEP, w wyniku której wydane zostały nakładem Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego dwa tomy recenzowanych monografii naukowych, zawierających łącznie 81 artykułów.
Konferencja poświęcona będzie współczesnym problemom funkcjonowania oraz rozwoju przedsiębiorstw. W dynamicznym środowisku biznesowym konieczne staje się stosowanie skutecznych narzędzi, metod oraz technik zarządzania, zapewniających przewagę konkurencyjną i długookresowe budowanie wartości firmy na rynku. Interdyscyplinarność wiedzy, jaka wykorzystywana jest w zarządzaniu przedsiębiorstwem determinuje konieczność ciągłego poszukiwania rozwiązań, które sprawdziły się w wybranych organizacjach, sektorach, czy szerzej – gospodarkach. W świecie tak złożonych interakcji wymiana doświadczeń staje się katalizatorem nowych, często innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też mam nadzieję, iż Konferencja ta będzie platformą wymiany poglądów i doświadczeń reprezentantów różnych jednostek naukowo-badawczych w Polsce oraz przedstawicieli praktyki gospodarczej. Jako jedna z nielicznych organizowanych w Polsce Konferencji jest ona skierowana przede wszystkich do młodych badaczy i naukowców, których wyniki prac po recenzji naukowej zostaną opublikowane w wydawnictwie konferencyjnym.
Serdecznie zapraszam!
dr hab. Paweł Antonowicz, prof. nadzw.
Przewodniczący Rady Naukowej KMN 2019
Kierownik Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw
Prodziekan ds. Nauki i Studiów Niestacjonarnych WZR UG